Zlecenie Hrabiny

Posted on 07/11/2012 - autor:

6


Przygoda do oddania.Właściwie to zaledwie zarys pomysłu, ale sądzę, że każdy chętny będzie w stanie ładnie to wykorzystać i przygotować pod swoją drużynę.

Otóż, doświadczona już wieloma przygodami, drużyna otrzymuje list od Hrabiny. Prosi ona o pomoc w zlikwidowaniu demonów, które pałętają się w okolicach jej włości. Może oferuje nagrodę, a może używa ambicji i poglądów bohaterów. Najpewniej to wszystkiego po trochu. To w końcu była sprytna kobieta.
Niestety, była. Po dotarciu do wioski drużyna dowiaduje się, że chłopi, przy pomocy księdza, drewna, wideł i pochodni, spalili Hrabinę na stosie. Hrabina jawnie porywała dzieci z wioski, a potem składała je w ofierze. Na dowód kapłan pokaże księgę o czarnej magii przywołań, znalezioną w dworku Hrabiny, nim został on podpalony. Niestety, śmierć wiedźmy nie odesłała demonów, więc obecność bohaterów wspaniale pasuje do sytuacji. Zwłaszcza, że ostatnio ataki nawet przybrały na sile.
Okolica faktycznie jest pełna demonów, które wyglądem podobne są zupełnie do nikogo. Niby cherubiny, ale strasznie wychudzone, smutne i takie bez energii. Niemniej stanowią spore zagrożenie dla wiesniaków. Co jakiś czas grupie wychudzonych maluszków przewodzi ‚dorosły’ demon. Wtedy próbują one dostać się do ruin dworku.
W ruinach znajdują się zamaskowane iluzją piwnice. Pierwszym pomieszczeniem jest magiczna pracownia zmarłej, pełna ksiąg dla potężnych magów. Dotyczą one magii ochronnej, mrozu i umysłu, nie ma ani karteczki o nekromancji czy demonologii. Warto by także wrzucić tutaj pamiętnik Hrabiny, w którym tłumaczy sytuację i tak dalej. Następne pomieszczenie to korytarz, który prowadzi do podziemnego jeziora. Na jego dnie spoczywa bryła lodu, zaś w jej środku znajduje się X.

Cóż się tam znajduje? To już zależy od Ciebie. W mojej przygodzie był tam zamknięty  Upadły Anioł, któremu bliskie spotkanie z ziemią zniszczyło twarz i spowodowało amnezję. Gracze go uwolnili.
Kampanię prowadziłem w GURPSie, na jakieś półtora setki punktów. Graczy była trójka, ale byli bardzo energiczni i pomysłowi.

Reklamy