Kronika

Posted on 18/08/2013 - autor:

2


Cześć
Dziś króciutko. Noobirius ukończył swoje dzieło. Sam autor określa je tymi słowami.

Kronika jest grą fabularną, a dokładniej – retroklonem bazującym na pierwszych edycjach D&D z wykorzystaniem nowoczesnych mechanik. Celem systemu jest stworzenie prostego i szybkiego narzędzia do rozgrywania epickich przygód. Kronika ma być zrozumiała i grywalna dla ludzi dopiero zaczynających swą przygodę z grami fabularnymi (co nie znaczy że jest wyłącznie do nich skierowana!).
Kronika jest inspirowana oryginalnym D&D stworzonym przez Garyego Gygaxa, ale czerpie część pomysłów z nowszych systemów, by pozbyć się nielogiczności i „staromodności” zasad pierwszej edycji lochów i smoków.
Mnie nie pozostaje już nic tylko pogratulować i życzyć sukcesu.  Sam podręcznik jest do ściągnięcia pod tym adresem, na blogu autora. Normalnie nie rozpuszczałbym wieści o czymkolwiek związanym z DnD, ale to akurat mi się spodobało. To już niezłe osiągnięcie, prawda?
Pozdrawiam
D.
P.S.
Kronika została stworzona na łonie RPGManufacture, siedliska wszelkiego typu autorów związanych z fantastyką. Użytkownicy na pewno Cię wesprą dobrym słowem, ciekawym pomysłem i złośliwym komentarzem. Choć o ten ostatni trzeba poprosić. 😉
logo
Reklamy