KB #60 Na dobry początek

Posted on 20/10/2014 - autor:

12


Cześć
Sześćdziesiąta edycja Karnawału Blogowego wpadła w moje łapki.

W tym miesiącu temat Karnawału to „Na dobry początek”, czyli tym co pierwszy raz. O co chodzi? Załóżmy, że zgłosił się do Ciebie ktoś, osoba znająca mechanikę systemu w którym prowadzisz i mająca jako takie pojęcia na czym polegają gry fabularne. Tylko, że nigdy nie grała. Przyjmujesz tę osobę, bo przecie nowa krew i tak dalej.

Tu właśnie pojawia się znaczenie tematu. Co zrobisz z tą osobą? Czy masz jakieś sztuczki, którymi uraczysz swoją drużynę, by pomóc świeżakowi wciągnąć się, czy też zostawisz go na pastwę drużyny? Czy w ogóle obecność nowej osoby wpłynie na Twoją przygodę, na to w jaki sposób poprowadzisz swoją sesję?

Albo może masz jakieś doświadczenie z prowadzeniem dla nowych osób? Może preferujesz nowych graczy, nie napoczętych już przez styl mistrzów gry i bez wyrobionych nawyków? Dlaczego i w jaki sposób masz zamiar to wykorzystać?

Przypomnij też sobie swoją pierwszą sesję, na której przyszło Ci zagrać. Coś zapadło Ci w pamięć? Jakaś szczególnie udana scena, sposób wypowiedzi mistrza? A może wręcz przeciwnie, masz jakieś straszne traumy, przed którymi warto ostrzegać prowadzących lub graczy?

Zatem pora odkurzyć początki, mistrzowie i gracze! Wspaniałych wspomnień, owocnych przemyśleń oraz sprawnej klawiatury. Termin, do którego przyjmuję zgłoszenia upływa trzydziestego dnia o zmierzchu. Mam tu na myśli ostatni dzień listopada.
Data zakończenia: 30 XI 2014

Pozdrawiam,
Dev.

Reklamy
Posted in: Gawędy