Ziemioskórzy – tajemnicza horda ze wschodu

Posted on 03/08/2015 - autor:

0


http://jesuscareaga.deviantart.com/art/Mother-217718318?q=favby%3ADevisto%2F56350038&qo=0

Mother by JesusCareaga

Cześć
Krasnoludy mieszkają na zachodzie zaś prastare puszcze elfów porastają północną część kontynentu. Pomiędzy nimi, na centralnych i południowych równinach rozsiadły się niezliczone ludzkie królestwa. Wszystkie te nacje, wszystkie te rasy mogą pochwalić się długą historią, czy to przekazywaną w pieśniach czy odnalezioną przez archeologów. Horda morderczych potworów, która przybyła ze wschodu około dwustu lat temu zdaje się nie posiadać żadnej przeszłości.

Ziemioskórzy wyglądają niczym potężnie zbudowani ludzie o wzroście nieco ponad dwóch metrów. Ponadto ich ciało jest nie tylko ciemnobrązowe, ale przypomina w dotyku ziemię. Na dodatek dość powszechna jest sytuacja, gdy któremuś wyrasta z ciała roślina. Równie często spotyka się ziemioskórych porośniętych mchem, co posiadających niewielkie drzewko czy kępkę trawy na ciele.

Wbrew opinii, jaką wyrobili sobie o nich ludzie, ziemioskórzy nie są bezmyślną bandą potworów, pragnącą tylko niszczyć i mordować. Co prawda czynią tak, jednak mają ku temu całkiem dobre powody. A przynajmniej tak uważają. Kultura ziemioskórych opiera się przede wszystkim na przekazach ustnych. Starsi opowiadają młodszym wiele legend, które mają wyjaśnić jak działa świat i dlaczego należy zniszczyć wszystkich pozostałych.

Pierwsi ziemioskórzy byli niewysocy, gdyż żyli w głębinach Matki Ziemi. Pewnego dnia odkryli oni, że Matka umiera, właściwie jest zabijana. Zrobili wszystko, co w ich mocy aby ją uratować, jednak nie udało im się i Matka Ziemia zapadła w głęboki sen, który doprowadzi ją do śmierci. Teraz wszystko co żyje, żyje na jej dogorywającym ciele. Rośliny żywią się jej stygnącymi płynami. Zwierzęta kopią nory w jej nieruchomym ciele. Ludzie i krasnoludy wyrywają jej kości, by zbudować swoje kamienne schronienia. Smoki wysysają jej moc, zaś bogowie zatruwają jej święte ciało swoją maną.

Nie ma niewinnych. Wszyscy zasłużyli na śmierć.

http://leventep.deviantart.com/art/the-lonely-mountain-285911372

the lonely mountain by leventep

Ziemioskórzy, którzy wyszli na powierzchnię, bardzo szybko pojęli te prawdy. Byli jednak zbyt nieliczni aby wymordować wszystkie istoty, które szkodzą Matce, i przywrócić ją do życia. Dlatego też postanowili stworzyć siedem gór. Wykorzystali do tego resztki mocy, którą obdarowała ich Matka, swoje życia i dusze oraz olbrzymią ilość kwitnącej na powierzchni many. Dosłownie stali się siedmioma górami, rozrzuconymi po wielkich równinach.

Każda z tych gór rodzi ziemioskórych. Do niedawna siedem plemion, każde pochodzące z innej góry, walczyły ze sobą aby wyłonić najskuteczniejszych wojowników. Aby sprawdzić, która z gór rodzi mścicieli doskonałych. Wszystkie te góry, posiadające na wpół świadome osobowości, stworzone przez połączenie ciał, dusz i umysłów pierwszych ziemioskórych, są połączone ze sobą poprzez sieć żył Matki. Żył, które mędrcy z Dominium zwą liniami Ley.

Po wielu latach wojen na równinach góry zrodziły pokolenia, które uratują Matkę Ziemię. Wtedy też skończyły się walki pomiędzy plemionami. Nagle i bez dalszego rozlewu krwi, niczym igrzyska, które wyłoniły już zwycięzców. Góry nie tylko zaczęły rodzić niezliczone hordy wojowników. Równocześnie żyjący wtedy ziemioskórzy udawali się do grot odrodzenia, aby tam przekształcić swoje ciała w narzędzie zemsty.

http://chillalord.deviantart.com/art/Lone-Mountain-339112282

Lone Mountain by Chillalord

Dopiero wtedy zjednoczona horda ziemioskórych po raz pierwszy najechała ludzkie krainy. Pozostawili po sobie szlak zniszczenia i rzeki krwi, lecz ostatecznie zostali odparci. Co sprawiło, że święte góry zaczęły rodzić wojowników na podstawie zdobytych doświadczeń. Coraz lepiej dostosowanych do przeciwników. Coraz bardziej niebezpiecznych.

Wielkie krucjaty ziemioskórych sięgały coraz dalej, aż w końcu zatrzymały się na granicy ludzkiego Dominium. Państwo rządzone przez magów jak na razie skutecznie odpiera najazdy tych istot. Lecz święte góry rodzą już wojowników odpornych na magię.

Matka Ziemia zostanie uratowana.

Pozdrawiam,
Devisto

Wersja poprawiona po sugestii czytelnika Podtxt – pierwotnie Matka Ziemia była martwa.

Reklamy
Posted in: Brama: Pojedynek