Twórcy #1: Metaloksiężnik

Posted on 13/08/2015 - autor:

4


http://akemichan.deviantart.com/art/Tweedle-Duel-129037131

Tweedle Duel by akemichan

Cześć
Dziś lekko niecodziennie. Bowiem ani to wpis o Bramie, grze planszowej którą tworzę, ani nie przedstawia żadnego z moich pomysłów na scenariusz, potyczkę czy bohatera. Dziś rzucam wyzwanie dla wszystkich, którzy mają nieco pomysłów i chcą spróbować sił w kreatywnym i honorowym pojedynku na wpisy. Nie na scenariusz, niekoniecznie na całą przygodę czy kampanię. Rzucam wyzwanie mistrzom gry wszelkiej maści, ale nie tylko. Gracze, bajarze i wszyscy, którzy mają cokolwiek wspólnego z rpg: wam także rzucam to wyzwanie.

Będzie to krótki pojedynek, krótka zabawa. Być może przerodzi się w wydarzenie cykliczne, kto wie? Dobra, nie marnując słów zajmę się wyjaśnieniem o co chodzi.

Tak więc opublikuję zbiór motywów: krótkich tekstów, utworów muzycznych, grafik i wszystkiego innego, co tylko zwróci moją uwagę, a co połączę jednym słowem lub zdaniem. Słowo to stanie się nie ciałem, a motywem, wedle którego autorzy będą tworzyć swoje pomysły na przygodę.

O co chodzi z tymi pomysłami?
Otóż każdy, kto zechce wziąć udział w tym konkursie, może opublikować na swoim blogu (lub jako artykuł/notka na Polterze, czy gdziekolwiek indziej, gdzie każdy będzie mógł bez przeszkód zerknąć) zarys przygody. Krótki, ograniczony do 5000 słów, szkic w którym przedstawi swoje pomysły na wykorzystanie opublikowanych motywów.  Nie ma znaczenia w jakim systemie czy świecie. Mogą to być wpisy ze wszystkich zakątków rpg. Jedynym warunkiem jest umieszczenie krótkiej informacji o tym, gdzie dana przygoda powinna się rozgrywać. Może umieścisz swój szkic we wczesnym Westeros, Starym Świecie, Faerunie, gdzieś pośród gwiazd, w samym sercu Coruscant czy na planecie najechanej przez Rój?

Po zakończeniu zbierania zgłoszeń przez tydzień czytelnicy mogą zagłosować na szkic, który najbardziej im się spodobał. Jaka będzie nagroda? Miejsce na ścianie zwycięzców oraz wieczna sława i nienawiść w odmętach okołoerpegowego internetu.

Reguły są proste, lecz tylko spełnienie ich wymogów oznacza udział w konkursie.
1. Wpis musi zmieścić się w limicie od 1000 do 5000 słów, wliczając wszelkie powitania, dygresje i pożegnanie. Mało kto ma ochotę czytać szkic ważący kilogram. Ponadto musi być on w języku polskim.
2. Każde zgłoszenie musi zawierać odnośnik do tego wpisu, autor zaś musi mnie o nim poinformować mailowo ( devistofeles@o2.pl ). To tak aby wszyscy wiedzieli gdzie można znaleźć każdy wpis i skorzystać z jego pomysłów. No i abym mógł opublikować listę wszystkich wpisów oraz stworzyć ankietę.
3. Wpis musi być oryginalny, kopie i tego typu niecne pomysły będą dyskwalifikowały go bez odwołania.
4. Wpis musi pojawić się najpóźniej do 23:59 dnia kończącego przyjmowanie wpisów. Także zgłoszenie musi do mnie dotrzeć w tym terminie.

To tyle. Mam nadzieję, że wciąż czytasz i czekasz na pierwsze wyzwanie. Oto i ono. Słowo spinające pierwszą edycję tego wyzwania to:

Metaloksiężnik

Ziarna pomysłów, do których należy się odwołać to:
1. Utwór I Will Bring You Down ze Steampunk Opera: New Albion.
2. League of Legends Music: The Curse of the Sad Mummy.
3. Necron Lord.
4. Piston Brown z Fairy Tales for the Lost and Wandering.
5. Słowa, które muszą się pojawić we wpisie (mogą być odmieniane) to: zdrada, druidzi (albo kapłani), metalowy kryształ. Słowo, które musi się pojawić dokładnie w takiej formie to „porzucony”.

Na wpisy czekam do 21 IX 2015. Głosowanie zacznie się 22 i potrwa siedem dni. Powodzenia i kreatywnego podejścia. 🙂

Pozdrawiam,
Devisto.

Reklamy
Posted in: Konkurs Twórcy