Krwiak

Forsaken_Crest_by_ropa_toJest to postać bardzo trudna do właściwego poprowadzenia zarówno dla Mistrza jak i dla Gracza. Przede wszystkim opiera się ona na zarządzaniu podstawowym zasobem: punktami życia. Nie dość, że przeciwnicy chcą je odebrać, to jeszcze na nich opiera się każda specjalna zdolność postaci. Nie ma on dużej puli, nie posiada pancerza i nie walczy na dystans. Kiepsko, prawda?

Na szczęście nie do końca. Już pierwszy stopień postaci ma dostęp do trzech różnych sług, które może przywołać. Wystarczy, że poświęci jedną akcję Koncentracji, spali jeden punkt hp i z jego krwi formuje się jeden pomocnik. Istota nie odczuwająca strachu, zmęczenia czy niechęci. Niestety jest parę limitów. Przede wszystkim stworki rosną w siłę wraz z bohaterem, zawsze posiadają 50% jego punktów. Teoretycznie w trakcie walki ta postać jest w stanie wystawić 250% punktów, jeżeli wliczyć także Krwiaka. W praktyce wychodzi to zupełnie inaczej. Kolejny limit jest taki, że trzeba poświęcić rundę na przywołanie jednego sługi, zamiast od razu wzywać wszystkich trzech. Ponadto Krwinki są bezmyślnymi stworami zdolnymi wykonywać tylko najprostsze rozkazy. No i ostatecznie mają bardzo mało czasu nim się rozpadną, gdyż w każdej rundzie swojej egzystencji otrzymują jedną ranę, której nie da się zapobiec. Ale można ją uleczyć.

Dobre wykorzystanie różnych typów Krwinek daje drużynie olbrzymią przewagę, choćby niwelując przewagę liczebną wroga. Do tego Krwinki mogą być chronione przez Maga. Kolejnym plusem postaci jest zbiór cech Magiczna Krew, która sprawia, że krew bohatera może zostać z powodzeniem wykorzystana przy rzucaniu wielu zaklęć i rytuałów. Niestety, musi to być świeża krew. Użycie spala 1hp. Dzięki zalecie Vampiric Bite Krwiak może wychłeptać krew humanoida, by uzdrowić swoje rany. Nie jest to może najbardziej efektywny sposób, ale organizm Krwiaka nie leczy się w normalny sposób. Jedynie magia, mikstury i spijanie krwi żywych istot może mu pomóc.

Krwiak nie pamięta nic ze swojego życia. Mag twierdzi, że jest jego bratem i choć podobieństwo fizyczne jest spore, to jednak nie mają podobnych zachowań. Krwiak zaginął parę lat temu, a odnalazł się w zeszłym roku. Gdy wściekły tłum zamordował czarnoksiężnika, który zmieniał ludzi w potwory, Krwiak został uwolniony.

Wiadomo jedynie, że zamordowany czarnoksiężnik tylko nieudolnie naśladował czyjąś plugawą pracę. Ciekawe czy kiedykolwiek ten tajemniczy Mistrz zostanie ujawniony?

 Krwiak I jest bardzo wrażliwą postacią, która posiada jedynie wyjątkowo dobrej jakości rapier. Tylko cóż to może oznaczać? I w jaki sposób może on opanować zdolności, które mu wmuszono?

Krwinki zostały opisane na podstronach tej postaci.

Reklamy
One Response “Krwiak” →
1 Trackback For This Post
  1. Dodatkowa postać | GameDev

    […] Krwiak […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: