Łowca

hunter_crest_by_ropa_to-d4xc9x8Zadaniem tej postaci jest strzelać tak często, jak to tylko jest możliwe. Grad strzał ma zranić wrogów, a w GURPSie prawie każda rana skutecznie obniża wartość bojową. Dzięki temu, gdy pozostaje w ukryciu, może zniwelować przewagę liczebną przeciwnika. Gdy zaś przyjdzie do walki z poważniejszym wrogiem, to po kilku rundach poświęconych na przycelowanie może trafić we wrażliwsze części ciała.

Najlepiej jednak ten łowca radzi sobie, gdy zdoła wciągnąć przeciwnika w odpowiedni teren. Gdy poświęci sporo czasu, niekiedy nawet kilka dni, by poznać przyzwyczajenia ofiary, może zdoła ustawić wnyki w perfekcyjnym miejscu. Jeżeli zaś przeciwnik zdoła go odnaleźć, to wciąż musi poświęcić kilka rund by do niego dotrzeć, a to oznacza czas na strzał lub ucieczkę. Zanim dojdzie do walki wręcz łowca może wysłać swojego psa, by ten zatrzymał wroga. Choć jest to drogie zwierzę, którym nie należy rozporządzać lekkomyślnie. Lepiej zostawić go do pilnowania obozowiska.

Sokół to kolejna z podstawowych sztuczek tej postaci. Takie małe, irytujące i celne coś, co potrafi wydłubać oko, narobić zamieszania i odlecieć nim ktokolwiek zdąży zareagować. Prawdopodobnie. I znów duża inwestycja, którą warto zachować na precyzyjne okazje.

Bardzo ważne są w tym wypadku wady. Nie jest to postać skłonna czekać godzinami w nudnej zasadzce, a do tego cierpi na poważny lęk przed otwartą przestrzenią (w tym wypadku lasy i gęste zarośla pozwalają mu opanować stres i strach). Do tego jest lojalny wobec towarzyszy, nigdy nie zostawi ich na pastwę losu i zawsze postara się im pomóc.

Łowca I: ten stopień musi polegać na sprycie, gdyż jego umiejętność walki w zwarciu jest, delikatnie mówiąc, słaba. W zamian za to pomysłowe wykorzystanie lokacji oraz ekwipunku pozwoli zyskać olbrzymią przewagę.

Reklamy
Be the first to start a conversation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: